Zastanawiasz się czym są coraz częściej pojawiające się na wielu festiwalach muzycznych opaski RFID? Być może jesteś organizatorem takich eventów i interesuje Cię jakie korzyści mogą one przynieść dla Twojej firmy? Nie tylko bezpieczeństwo, ale także wygoda i komfort osób biorących udział w określonym wydarzeniu jest jednym z najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Przejdź do dalszej części tego wpisu i sprawdź konkretne przykłady zastosowania opasek RFID i poznaj jakie korzyści niesie to rozwiązanie. Zapraszamy do lektury!

Co to jest technologia RFID?

Co to jest technologia RFID? Nazwa wywodzi się z języka angielskiego, gdzie pod pojęciem radio frequency identification kryje się możliwość szybkiego i nie budzącego wątpliwości identyfikowania obiektów. Zanim zdecydujesz się na wykorzystanie nowoczesnej technologii przy pomocy opasek silikonowych lub tagów RFID, warto dowiedzieć się jak działają opaski RFID. Te niepozorne urządzenia działają na zasadzie wykorzystania fal radiowych do identyfikacji konkretnej rzeczy lub osoby. Identyfikatory te występują w dwóch znacznie różniących od siebie wariantach, tj.:

 • opaska na nadgarstek RFID wykonana z materiału – najczęściej spotykana i znajdująca swoje zastosowanie podczas festiwali i koncertów muzycznych,
 • silikonowa bransoletka RFID – wodoodporna opaska obecna podczas wszelkich imprez sportowych np. tych związanych z pływaniem.

Warto wiedzieć, że w zależności od zastosowanych rozwiązań, zapis danych jest możliwy od kilkudziesięciu centymetrów nawet do kilkunastu metrów. W dalszej części wpisu poznasz zalety, jakie mają opaski RFID.

Silikonowe opaski RFID – technologia pełna korzyści

Chcesz postawić na nowoczesną technologię i rozważasz zastosowanie RFID? W branży eventowej bez wątpienia to rozwiązanie przyniesie wiele korzyści. Sprawdź więc jakie zalety mają opaski RFID:

 • zapewniają szybką i łatwą identyfikację oraz kontrolę dostępu uczestników danego eventu, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa,
 • są zastępstwem dla standardowego, tradycyjnego biletu papierowego, który nierzadko bywa gubiony,
 • można na nich umieścić nazwy sponsorów lub inne nadruki, które są dodatkową formą i nośnikiem reklamy.
 • są higieniczne – na kilkudniowych festiwalach nie ma konieczności przekazywania wydrukowanych wejściówek z rąk do rąk,
 • opaska zbliżeniowa umożliwia dokonywanie płatności bezgotówkowych, co jest ogromnym ułatwieniem, ponieważ nie trzeba zabierać ze sobą portfela na teren festiwalu.

Opaska na rękę dzięki zainstalowanemu w jej wnętrzu chipowi RFID umożliwia dokonywanie pożądanego odczytu w każdej chwili. Powyższe aspekty sprawiają, że coraz więcej organizatorów dużych eventów stawia na tę technologię.

RFID w branży eventowej i nie tylko – przykłady zastosowania

Branża eventowa to nie jedyny przykład zastosowania technologi RFID. Mało tego, to rozwiązanie jest bardzo powszechne i umożliwia redukcję kosztów w wielu branżach. Opaski i technologia RFID znajduje zastosowanie m.in. w:

 • branży produkcyjno-przemysłowej,
 • firmach logistycznych,
 • handlu,
 • budownictwie,
 • identyfikacji majątku firm.

Silikonowe opaski na rękę RFID powszechnie wykorzystywane są także na basenie i w parkach wodnych.

CLS DIGITAL to producent kart RFID, który oferuje swoim klientom  sprawdzone rozwiązania z zakresu nowoczesnej technologii. Współpracujemy z dużymi firmami i jesteśmy w stanie dopasować się do potrzeb naszych kontrahentów. Zapraszamy!