ul. gen. T. Kutrzeby 16g/135, 61-719 Poznań
Pn - Pt 8:00 - 16:00

CLS Digital » Sklep » Czytniki RFID

Czytniki RFID

Dzięki zastosowaniu sprawdzonych urządzeń, możesz liczyć na prawidłowe i skuteczne odczyty RFID. Oferujemy czytniki RFID marki Zebra, które skutecznie wspierają pracę wielu przedsiębiorstw. Dotyczy to między innymi skutecznego monitorowania, przyjmowania, składowania i wysyłania towarów. Czytniki ręczne RFID zaprojektowane zostały z uwzględnieniem cech zapewniających wygodę użytkowania – posiadają między innymi dotykowy ekran i system operacyjny Android. W tej kategorii produktów znajdziesz również anteny, które warto zastosować w halach produkcyjnych i magazynach. Sprawdź też tag NFC i pozostały asortyment w sklepie Karta Plastikowa. W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących dopasowania poszczególnych artykułów – zapraszamy do kontaktu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Technologie radiowych identyfikatorów – jak działa czytnik RFID?

Podstawowy system będzie składał się z dwóch elementów:

  • czytnika (który zawiera w sobie odbiornik, nadajnik, dekoder oraz antenę),
  • etykiet zwanych transponderami (zawierające pasywny układ elektroniczny i antenę).

Zadaniem skanera RFID jest odczytanie fal wysyłanych przez etykiety oraz ich identyfikacja. Aby zrozumieć działanie czytnika, wystarczy przypomnieć sobie skanowanie kodów kreskowych artykułów spożywczych na kasie sklepowej, po którym następuje przesyłanie informacji do kasy.

Wykorzystanie czytnika RFID

Technologia wykorzystująca fale radiowe do odczytu danych znalazła swoje zastosowanie w wielu urządzeniach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest niewątpliwie czytnik RFID. Stosuje się go w takich branżach jak np. handel, budownictwo, czy produkcja i przemysł. Ponadto systemy zdalnej identyfikacji radiowej znacznie usprawniły zarządzanie procesami logistycznymi i magazynowymi.

Systemy zdalnej identyfikacji radiowej – zalety

Korzystanie z czytników RFID może usprawnić pracę w wielu branżach. Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu oraz możliwości dopasowania do systemu skanery mogą zastąpić do tej pory ręcznie wykonywane zadania. Dużą popularnością cieszy się mobilny czytnik RFID, którego wydajność i szybkość działania ułatwiają codzienne obowiązki, takie jak inwentaryzacja środków trwałych czy składowanie i wysyłanie towarów. Jako producent kart RFID oferujemy wszystkie elementy konieczne do skompletowania systemu identyfikacji radiowej.

X