Płatność mobilna dostępna jest głównie z uwagi na technologię NFC. Pokrewnym pojęciem jest tag NFC. Co to takiego? Zapoznaj się z naszym poradnikiem – chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Tagi NFC – co to takiego?

Popularna obecnie technologia NFC to system, który pozwala na szybką wymianę danych między dwoma różnymi urządzeniami. Aby było to możliwe, odległość między nimi nie powinna być większa, niż dwadzieścia centymetrów. Taka komunikacja krótkiego zasięgu wykorzystywana jest zazwyczaj do płatności internetowych – do tego używane są właśnie tagi NFC. Co to takiego? Określenie to dotyczy niewielkich rozmiarów urządzeń, które mogą mieć dodatkowo różne kształty. Sprzedaje się je zazwyczaj w formie breloków czy też naklejek, które praktycznie nie wyróżniają się niczym specjalnym. Dzięki temu rozwiązaniu, tagi NFC mogą być z powodzeniem używane w różnych miejscach – na przykład, domu czy biurze. Warto od razu podkreślić, że tagi NFC powinny zostać odpowiednio skonfigurowane. Umieszcza się zatem tego typu urządzenie w wybranym miejscu, by w razie konieczności móc zeskanować tag NFC. Warto przy okazji dodać, że NFC powstało na bazie technologii RFID. Co to? Tym mianem określamy system identyfikacji radiowej, który jest niezbędny do korzystania z kart skanujących. Porównanie NFC a RFID przynosi zwycięstwo technologii, która jest znacznym ulepszeniem powstałego wcześniej systemu.

Czytnik tagów NFC – co to?

Wyjaśnienie zagadki NFC – co to znaczy mamy już za sobą. Warto jednak dowiedzieć się jeszcze, co to jest czytnik NFC. To nic innego, jak odpowiednia aplikacja umożliwiająca odczytywanie tagów NFC. Posiadanie jej umożliwia włączenie funkcji wybranego tagu NFC za pomocą smartfona. Skanując go możemy na przykład automatycznie włączyć sieć Wi-Fi czy też wyciszyć głośność dzwonka. Rozwiązanie to zatem jest sporym udogodnieniem – nic więc dziwnego, że korzysta z niego coraz więcej osób – i to z ogromnym zadowoleniem!

Moduły NFC, które stosowane są w wielu smartfonach, włącza się dosłownie tak, jak Bluetooth czy Wi-Fi. Wybranie odpowiedniej opcji w ustawieniach wystarczy do tego, by móc płacić za zakupione produkty właśnie poprzez moduł NFC. Aby tego dokonać, wystarczy przyłożyć smartfon do terminala.

Co ciekawe, tagi NFC znajdują się także w innych urządzeniach – na przykład laptopach, głośnikach czy też pralkach. W przypadku tego ostatniego sprzętu, pralki z modułem NFC mogą na przykład pomóc w rozwiązaniu konkretnego problemu z urządzeniem. Jeśli pralka wyświetli na swoim ekranie błąd, to po przyłożeniu do niego smartfona, na ekranie urządzenia mobilnego może pojawić się jego rozwiązanie!

Jako producent kart RFID, NFC oraz wielu innych urządzeń z nowoczesnymi rozwiązaniami, proponujemy klientom najwyższej jakości sprzęt w przystępnych cenach. Elementy tego typu odznaczają się nie tylko doskonałym wykonaniem, ale także szerokimi możliwościami zastosowanie. Inwestycja w najnowsze technologie zawsze jest opłacalna – zachęcamy zatem do zapoznania się z całym naszym asortymentem.