Coraz bardziej popularne stają się tagi NFC, a ich zastosowanie znajdują nie tylko wielkie firmy, ale również i osoby prywatne. Wykorzystuje się je między innymi w telefonach komórkowych, jako rozwinięta technologia pozwalająca na przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami. Sprawdź, gdzie jeszcze wdrożono ten system dla ułatwienia pracy i zwiększenia komfortu korzystania ze sprzętu.

Czym jest technologia NFC?

Technologia obejmująca NFC to nic innego jak system umożliwiający przesyłanie danych pomiędzy dwoma urządzeniami. Stanowi podstawę komunikacji bezprzewodowej, jedynie przy zbliżeniu dwóch obiektów na odległość nie większą niż 20 cm, których dana operacja dotyczy.

Jakie jest najbardziej popularne zastosowanie NFC?

Gdy już wiesz, na czym mniej więcej polega technologia NFC, zapewne na pierwszą myśl, gdzie można ją wykorzystać przychodzą ci telefony komórkowe. Owszem, jest to jedna z najbardziej popularnych form zastosowania takiej komunikacji bezprzewodowej. Przesyłanie danych z jednego urządzenia na drugie jest umożliwione dzięki umieszczeniu przez producentów tej funkcji.

Można tego doświadczyć między innymi podczas dokonywania płatności zbliżeniowych w sklepach, czy też przesyłania zdjęć, filmów i plików między telefonem a komputerem.

Inne zastosowania NFC w codziennym życiu

Oprócz technologii NFC w telefonach na pewno spotkałeś się z innymi przykładami, które są równie ważne w życiu. Wszystkie karty dostępu do budynków działają na podstawie tej funkcji. Niektórzy pracodawcy, dzięki tak zwanemu odbijaniu kart pracowników, mogą śledzić ich godziny wykonywania obowiązków. Takie dane automatycznie zapisywane są na serwerach i ułatwiają pracę.

Na pewno słyszałeś o kodach QR, skanowanie ich i otrzymywanie dostępu do odpowiednich danych i informacji, również oparte jest na podstawie systemu NFC.

Tagi NFC

Znaczniki, które są umieszczane na przykład na kartach dostępu to inaczej tagi NFC. Wyposażone one są w tak zwany chip iCode, Mifare oraz Ntag. W asortymencie naszego sklepu mogą Państwo znaleźć naklejki, breloki, a także inne produkty z tej grupy.

Ich naklejenie w odpowiednim miejscu umożliwi automatyczne uruchomienie się funkcji w telefonie po zbliżeniu urządzenia do nich. Przykładem może być włączenie muzyki relaksacyjnej z głośnika po położeniu telefonu na szafce nocnej, na którym znacznik się znajduje. Niewątpliwie zwiększa komfort funkcjonowania także w samochodzie. Można załączyć GPS zaraz po wejściu do pojazdu.

Co to jest RFID?

System, który umożliwia komunikowanie się między czytnikiem zasilanym przez fale radiowe a tak zwaną etykietą, czyli tagiem. Umożliwia odczytywanie, zapisywanie, przesyłanie i przechowywanie różnych informacji. Główny element systemu można zaprogramować w dowolny i odpowiedni do oczekiwań sposób.

Jaka jest różnica między RFID a NFC?

Jeśli nadal nie jesteś w stanie stwierdzić różnic między NFC a RFID, najistotniejszą kwestią jest zasięg działania tych dwóch technologii. W przypadku pierwszego jest on zdecydowanie mniejszy, niekiedy obejmujący jedynie kilka centymetrów. W przypadku RFID może to być nawet 100 metrów, gdy wykorzystuje się aktywne znaczniki o częstotliwości 2,5 GHz.

Więcej informacji o technologii NFC oraz RFID

Jako producent Kart RFID, NFC i innych narzędzi mamy doświadczenie, które pokazało nam, że nie jest to łatwy temat dla wszystkich. Dlatego, jeśli nadal masz pytania związane z zagadnieniami takimi jak:

bez problemu możesz się z nami skontaktować, z chęcią udzielimy wszelkich informacji. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, w której chcesz wprowadzić karty dostępu, czy osobą prywatną chcącą poszerzyć możliwości swoich urządzeń i ułatwić sobie ich używanie, służymy pomocą.

Oferujemy produkty w przyjaznych cenach dla każdego budżetu, tym bardziej, jeśli potrzebujesz nabyć ich większa ilość.